Airbrush

W poniższej kategorii mamy przyjemność zaoferować Państwu profesjonalne materiały i narzędzia dedykowane dla aerografu czyli – (ang.) airbrush.

Airbrushing to technika nakładania medium z wykorzystaniem aerografu  Airbrush – to urządzenie pneumatyczne służące do napylania pod ciśnieniem medium na malowaną powierzchnię.

Pierwotnie airbrushing był stosowany w retuszu zdjęć. Dzięki niezwykle spektakularnemu efektowi jak daje precyzyjnie napylone medium, technika ta bardzo szybko znalazła znacznie szersze zastosowanie. Grafika, malarstwo, architektura, motoryzacja to tylko kilka z wielu dziedzin naszego życia w których airbrush jest lub był wykorzystywany. Jednym z Polskich artystów wykorzystujących potencjał aerografu w swojej pracy był Zdzisław Beksińki.

Początek lat 90-tych, potężny skok w mocach obliczeniowych komputerów, rozwój oprogramowania graficznego rozpoczął powolny zmierzch wykorzystywania i zainteresowania airbrush. Zamiast malować samochody i na samochodach zaczęto wykorzystywać folie samoprzylepne z plotera. Zamiast retuszować zdjęcia ręcznie zaczęto wykorzystywać profesjonalne oprogramowanie np. Photoshop. Tak samo zadziało się w grafice i architekturze. Dopiero koniec lat 90tych rozpoczął renesans airbrush, z tym że w branżach w których wcześniej wykorzystanie aerografu wydawało się być całkowicie absurdalne, czyli cukiernictwie, wizażu, charakteryzacji, stylizacji paznokci. Dzięki stworzeniu nowych formuł kosmetycznych, dedykowanych specjalnie dla airbrush, zyskał on ogromną liczbę nowych odbiorców i entuzjastów. Zastosowanie w bodypaintingu i charakteryzacji natychmiast zaowocowało wykorzystaniem aerografu w wizażu. Równomiernie, bezdotykowo, delikatnie napylony podkład oraz przepiękne płynne przejścia tonalne w cieniowaniu i konturowaniu twarzy i oczu, to żadne wielkie osiągniecie, jeśli sprawnie korzysta się z możliwości drzemiących w tym niepozornym urządzeniu.

Na stronie charakteryzacja.com znajdą Państwo różne aerografy oraz szeroką bazę materiałów i produktów do wykorzystania w technice airbrushingu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13