Firma PERMAN powstała w 1998 założona przez Michała Kacprzyckiego. Początkowo zorientowana była na wykonywanie głównie usług charakteryzatorskich z dziedziny efektów specjalnych dla filmu, telewizji oraz teatru. Jednak w późniejszym okresie zapotrzebowanie rynku na profesjonalne materiały charakteryzatorskie, skłoniło firmę do rozszerzenia profilu działalności oraz do poszukiwań w miejscu gdzie rynek i technologia filmowa oraz ogromna konkurencja wymuszają na producentach tworzenie rzeczy nowych i coraz lepszych — to miejsce to Kalifornia w USA.

Po rozmowach z kilkoma firmami amerykańskimi Firma PERMAN postanowiła związać się ostatecznie z firmą Mehron Inc. z Nowego Yorku. Firmą, która powstała 1928 roku i jest znaczącym producentem kosmetyków profesjonalnych w USA. Naszymi klientami są przede wszystkim charakteryzatorzy filmowi, teatralni, wizażyści oraz perukarze z całej Polski. PERMAN aktywnie uczestniczył w największych produkcjach teatralnych jak “Koty”, “Salome” czy ostatnio “Taniec wampirów”. O najwyższym poziomie usług oraz materiałów przez nas sprzedawanych niech świadczą tacy klienci jak Teatr Wielki Opera Narodowa, Teatr Muzyczny Roma, TVN, Polsat, i wiele innych firm oraz osób prywatnych, których nie sposób wymienić a którym dziękujemy i zapraszamy do dalszej owocnej współpracy.

Dzisiaj PERMAN jest jedynym niezależnym dystrybutorem materiałów charakteryzatorskich i perukarskich w Polsce. Dzięki brakowi powiązań korporacyjnych możemy dobierać współpracowników i kooperantów wg własnych zasad.