Mehron

W1927 roku w małym miasteczku New York na Brodwayu sercu sztuki teatralnej powstaje założona przez Mehrona Melika firma. Przez wiele lat produkuje przede wszystkim materiały do makijażu teatralnego. Produkty Mehrona są znane wówczas przez twórców wodewilach, burleski, opery, baletu, i filmu niemego. Charles Chaplin król komedii niemej używał właśnie tych materiałów. Po drugiej wojnie światowej Mehron kolejny raz użył swojego talentu niosąc pomoc żołnierzom amerykańskim, którzy powrócili z frontu. Uczył ich jak wykorzystując sztukę makeup-u można kamuflować blizny i szramy. Mehron podróżował przeszło dwa lata odwiedzając weteranów w szpitalach.

Lata1949 do l960 to okres, w którym firma bardzo dynamicznie zaczęła się rozwijać. Zapotrzebowanie na profesjonalne kosmetyki było bardzo duże. Firma obiela swoim zasięgiem całe Stany Zjednoczone stając się liderem w produkcji materiałów zawodowych. W 1971 syn Mehron,a Martin Melik przejął rodzinny biznes. Nowe metody zarządzania oraz świeże spojrzenie zaowocowały powstaniem nowych profesjonalnych linii kosmetycznych

Dzisiaj firma Mehron jest jednym z największych producentów materiałów profesjonalnych na rynku Amerykańskim. Firma ta słynie z takich linii kosmetycznych jak np. Celebr’e, czy Paradise Makeup, AQ. Mehron na swoich dystrybutorów nawet w tak egzotycznych miejscach jak Chiny, Hong Kong czy Australia. W europie nie ma profesjonalnego sklepu, który nie ma w swojej ofercie produktów tego producenta.

Wyświetlanie 1–16 z 44 wyników