Kleje i mastixy

Kleje i mastixy to podkategoria w której znajdą Państwo wszystkie profesjonalne materiały służące do przyklejania najprzeróżniejszych elementów składowych charakteryzacji. Mastix – to jeden z najstarszych klejów charakteryzatorskich, produkowany na bazie żywicy z drzewa mastyksowego. Klej tego typu mają w swojej ofercie najwięksi producenci materiałów przeznaczonych  dla charakteryzatorów. Jakość w przypadku Mastix-u  (nazwa własna produktu firmy Kryolan Gmbh) mastyksu -(nazwa poprawna) jest uzależniona od procentowej zawartość żywicy mastyksowej rozpuszczonej w alkoholu etylowym. Im więcej żywicy tym lepsze właściwości klejące.

Inny rodzaj klejów które znajdą Państwo w tej podkategorii  to klej akrylowy. Najbardziej znany i jedyny produkt nagrodzony przez Amerykańską Akademie Filmową Oskarem za niewiarygodną wielozadaniowość i wkład w rozwój efektów specjalnych a tym samym i kinematografii to PROS-AIDE Made in USA. Ten niezwykły klej akrylowy dający się rozcieńczać wodą stosuje się do wytworzenia Bondo ( PROS-AIDE + cabosil) oraz jako bazę do uzyskania odpowiedniej i bezpiecznej dla skóry farbki, umożliwiającej malowanie prostetyków z polyuretanu, lateksu oraz silikonu.

Innego rodzaju kleje charakteryzatorskie które znalazły się w omawianej  podkategorii to kleje silikonowe wykorzystywane głównie do klejenia prostetyków oraz tzw. systemów z włosów. Najbardziej znanym przedstawicielem tej kategorii to produkt Dashboo Profix. Kupując tego typu klej pamiętajcie o „Tinnerze” czyli rozcieńczalniku lub IPM perman. Kleje tego typu stosuje się w całkowicie odmienny sposób niż jesteśmy przyzwyczajeni. Najpierw smarujemy klejem powierzchnię skóry na którą ma być przyklejona aplikacja. Klej wysycha natychmiast po jego nałożeniu na skórę. To całkowicie normalne działanie 🙂 Bez paniki- tak właśnie ma być. Następnie maczamy pędzelek w Tinnerze lub IPM i aktywujemy położony wcześniej klej. Dopiero teraz nakładamy prostetyk. Podwijające się brzegi układamy, wykorzystując nasączony tinnerem lub IPM pędzelek. Pamietajcie pracując z tego typu klejami iż będziecie potrzebować w pracy znacznie więcej tinnera niż samego kleju 🙂

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12