Firma Perman powstała w 1998 założona przez Michała Kacprzyckiego. Początkowo zorientowana była na wykonywanie głównie usług charakteryzatorskich z dziedziny efektów specjalnych dla filmu, telewizji oraz teatru. Jednak w późniejszym okresie zapotrzebowanie rynku na bardziej zawodowe materiały charakteryzatorskie niż znane do tej pory produkty firm niemieckich zmusiło firmę Perman do rozszerzenia profilu działalności oraz do poszukiwań w miejscu gdzie rynek i technologia filmowa oraz ogromna konkurencja wymuszają na producentach tworzenie rzeczy nowych i coraz lepszych – to miejsce to Kalifornia w USA.

Po długotrwałych rozmowach z kilkoma firmami amerykańskimi Firma Perman postanowiła związać się ostatecznie z firmą Mehron inc. Z Nowego Yorku. Firmą, która powstała 1928 roku i jest znaczącym producentem kosmetyków zawodowych w USA. Naszymi klientami są przede wszystkim charakteryzatorzy filmowi, teatralni, wizażyści oraz perukarze z całej Polski. Firma Perman bardzo aktywnie uczestniczyła podczas największych produkcji teatralnych filmowych „Koty”, „Salome” czy ostatnio „Taniec wampirów”, O najwyższym poziomie usług oraz materiałów przez nas sprzedawanych niech świadczą tacy klienci jak Teatr wielki Opera Narodowa, Teatr Muzyczny Roma, TVN, Polsat, i wiele wiele innych firm oraz osób prywatnych,których nie sposób wymienić a którym dziękujemy i zapraszamy do dalszej owocnej współpracy?

Dzisiaj firma Perman jest jedynym poza korporacyjnym i niezależnym dealerem producentów materiałów charakteryzatorskich i perukarskich w Polsce. Dzięki niezależności i brakowi powiązań korporacyjnych możemy dobierać współpracowników i kooperantów wg własnych zasad.

O firmie Mehron

W1927 roku w małym miasteczku New York na Brodwayu sercu sztuki teatralnej powstaje założona przez Mehrona Melika firma. Przez wiele lat produkuje przede wszystkim materiały do makijażu teatralnego. Produkty Mehrona są znane wówczas przez twórców wodewilach, burleski, opery, baletu, i filmu niemego. Charles Chaplin król komedii niemej używał właśnie tych materiałów. Po drugiej wojnie światowej Mehron kolejny raz użył swojego talentu niosąc pomoc żołnierzom amerykańskim, którzy powrócili z frontu. Uczył ich jak wykorzystując sztukę makeup-u można kamuflować blizny i szramy. Mehron podróżował przeszło dwa lata odwiedzając weteranów w szpitalach.

Lata1949 do l960 to okres, w którym firma bardzo dynamicznie zaczęła się rozwijać. Zapotrzebowanie na profesjonalne kosmetyki było bardzo duże. Firma obiela swoim zasięgiem całe Stany Zjednoczone stając się liderem w produkcji materiałów zawodowych. W 1971 syn Mehron,a Martin Melik przejął rodzinny biznes. Nowe metody zarządzania oraz świeże spojrzenie zaowocowały powstaniem nowych profesjonalnych linii kosmetycznych

Dzisiaj firma Mehron jest jednym z największych producentów materiałów profesjonalnych na rynku Amerykańskim. Firma ta słynie z takich linii kosmetycznych jak np. Celebr’e, czy Paradise Makeup, AQ. Mehron na swoich dystrybutorów nawet w tak egzotycznych miejscach jak Chiny, Hong Kong czy Australia. W europie nie ma profesjonalnego sklepu, który nie ma w swojej ofercie produktów tego producenta.