Efekty specjalne

Charakteryzatorskie efekty specjalne to dziedzina sztuki filmowej, teatralnej i telewizyjnej, polegająca na wykonaniu bardzo skomplikowanej i niezwykle zaawansowanej technicznie charakteryzacji postaci, z wykorzystaniem prostetyków oraz wszelkiego rodzaju materiałów pozwalających stworzyć strukturę 3D na ciele modela.

Charakteryzacja specjalna w głównej mierze opiera się na odlewach i tworzeniu od podstaw prostetyków dedykowanych personalnie dla danego aktora.

Prostetyk od słowa prosthesis (proteza) potocznie zwany też doklejką, to wykonana ręcznie lub z odlewu aplikacja imitująca: sztuczny nos, sztuczną brodę, czoło, policzek, ucho, sztuczną ranę, sztuczne wnętrzności, sztuczne kończyny itp. Aplikacje prostetyczne podczas procesu charakteryzacji aktora, są przyklejane do jego ciała, malowane, dając ostatecznie wrażenie trójwymiarowego realizmu 3D.

W tej kategorii znajdą Państwo wszelkie materiały potrzebne do przygotowania i wykonania charakteryzacji specjalnej, o której mowa wyżej oraz szeroką gamę produktów imitujących naturalne wydzieliny typu sztuczna krew, pot, woski do zmiany struktury skóry, latex itp. oraz gotowe prostetyki.

Wyświetlanie 1–16 z 164 wyników